Вхiд
 +38 (096) 144-39-67
  
 +38 (066) 565-25-54

Чи збільшується первісна вартість основних засобів при проведені капітального ремонту?

 

Відповідно до законодавства, а це на сьогодні Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 “Основні засоби”, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 № 1202, та Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 11 (далі - Методрекомендації), збільшення первісної вартості основного засобу можливе при проведенні робіт з реконструкції (реставрації), модернізації, добудови або дообладнання.
Якщо ж розглянути, що собою представляють роботи по проведенню капітального ремонту, то наприклад: капітальний ремонт будівлі - це не тільки роботи по модернізації конструкцій і обладнання будівель у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, покращання планування будівлі, проведення комплексу ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлювання конструкцій та обладнання будівлі.
Тобто при проведенні капітального ремонту потрібно чітко розуміти, які роботи будуть проводитися.
На підставі аналізу існуючої ситуації керівником установи приймається рішення про характер і ознаки здійснюваних робіт.
Аналіз існуючої ситуації та суттєвість витрат можуть визначити структурні підрозділи установи або спеціально утворені для цієї мети комісії, або запрошені експерти.
З огляду на зазначене, для правильного відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій з поліпшення чи ремонту об’єкта основних засобів бухгалтер повинен мати рішення керівника установи.
Рішення повинно бути оформлене в законний спосіб, про характер і ознаки здійснюваних суб’єктом державного сектора робіт (послуг), а також мати детальні розрахунки до кошторису за відповідними напрямами видатків.
У разі якщо капітальний ремонт передбачає поліпшення основного засобу, то витрати акумулюються на відповідному субрахунку рахунку 13 “Капітальні інвестиції” та включаються до вартості основного засобу після завершення робіт.
Якщо ж при проведенні капітального ремонту не відбулося поліпшення об'єкта основних засобів (наприклад: замінили двері, вікна, дах тощо), то витрати, понесені при проведенні капітального ремонту, визнаються витратами звітного періоду, в якому вони були понесені.


Повернутись до списку консультацій